Ana sayfa Mobil Bu Kez Katlanabilir Telefonu Microsoft Çıkaracak

Bu Kez Katlanabilir Telefonu Microsoft Çıkaracak

341
0
PAYLAŞ

Microsoft’un, yeni bir cihazın patentini salmak için başvuruda bulunduğu öğrenildi. Bu yeni cihaz esnek bir menteşe ile ekrana sahip olacak ve telefon olarak kullanılacağı gibi aynı zamanda tablet olarak kullanılabilecek.

Bu patent başvurusunu MSPoweruser sitesi tarafından ortaya çıkarıldı. Böylece Microsoft’un gelecek zamanda piyasaya farklı konseptleri olan mobil cihazlar süreceği anlaşıldı. Microsoft’un patent başvurusunda görülen notlar ve çizimler, akıllı telefonun katlanma özelliğini açık olarak gösteriyor. Çizimlerde Microsoftun katlanabilir olan telefon tasarımının Lenovo Yoga tabletlerde olduğu gibi istenilirse çadır modunda da kullanılabileceğini gösteriyor.

Patent başvurusunda iki veya üç ekran taşımakta olan cihaz formatlarının da kullanılabileceği izleniyor. Böylece ortaya Microsoft’un orijinal olan Courier konseptini anımsatan daha büyük bir tabletin çıkacağı anlamına geliyor. Yazılım devi olan Microsoft’un bu patent başvurusunu 2014 yılının ekim ayında yapmış olduğu öğrenildi.

Microsoft’un şimdiye kadar başvurduğu ve aldığı ama bir türlü hayata geçirmediği binlerce patenti bulunuyor. Fakat patentini almak için başvurduğu bu son konseptin diğerlerinden farklı bir özelliği var. Çünkü başvuruda patentin mucidi olan Kabir Siddiqui’nin de ismi geçiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here