Ana sayfa Mobil Samsung’un Çığır Açan Çift Kamera Patenti

Samsung’un Çığır Açan Çift Kamera Patenti

289
0
PAYLAŞ

Son günlerde teknoloji dünyası yeni bir haber ile çalkalanıyor. USPTO tarafından verilen bir bilgiye göre Samsung 2016 yılının Mart ayında çift kamera teknolojisi için yeni bir patent başvurusu yaptı. Fakat bu patent ile ilgili bilgiler geçtiğimiz günlerde kamuya açıldı.

“Dijital Fotoğraf Alma Cihazı ve Bunları Çalıştırma Yöntemi” başlığı ile yapılan patent başvurusu iki kameralı bir sistemin sinyallerini veriyor.

Bu sistem ile birlikte iki lenste aktif olarak işlemci üzerinden çalışacak. İşlemci görüntüde bulunan objeleri tarayarak odak noktasını yakalayacak.

Kullanılacak olan lensler nesnelerin hızlarına göre öncelikli olarak çalışacak. Eğer nesnelerin hızı belirtilenden daha yüksekse işlemci tarafından geniş açılı kamera devreye sokulacak. Fakat nesne hızı belirtilenden daha yavaş ise tele-foto lensi ile ana görüntü yakalanacak.

Bu patent başvurusu içinde video ile ilgili özelliklerin bulunduğunu da belirtelim.

Çift kamera teknolojisinin Samsung telefonlarında ne zaman kullanılacağı henüz bilinmiyor. Samsung Galaxy S8‘de çift kamera teknolojisi kullanılacak mı sorusu bu patent başvuru ile hem kullanıcıların hem de teknoloji meraklılarının aklına geliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here