Ana sayfa Sosyal Medya Twitter’ dan Trollere Karşı Hamle

Twitter’ dan Trollere Karşı Hamle

380
0
PAYLAŞ

Salı günü Twitter, istismar eden kişilere yönelik bir başka darbe daha açıkladı.
Twitter’ı daha güvenli bir yer haline getirmek hedefiyle;

  • Yeni kötüye kullanma hesaplarının oluşturulmasını önleyecek;
  • Aramayı daha güvenli hale getirecek;
  • Kötüye kullanıma açık veya düşük kaliteli tweet’leri daraltacak.

Twitter ayrıca, ürün değişikliklerini uygulamaya devam edeceğini ve başkalarından daha görünür olmasını ve gelişim aşamasındaki kullanıcıların ilerlemesini her adımında güncelleyeceğini söyleyerek anti-istismar çabalarını sürdüreceğini taahhüt etti.

Son saldırgan

Twitter, hesap sahiplerini kalıcı olarak askıya almış ve yeni hesaplar oluşturmalarını engellemişti.

Geçen sonbaharda Twitter, beyaz üstünlüğü ve diğer aşırı görüşleri savunmak için bilinen sağ-sol hareketle bağlantılı birkaç hesabı askıya almasının ardından, bu birden fazla sahte hesap oluşturulmasına tepki olabilir.

Söz konusu askıya alma işlemleri, şirketin taciz edici, ırkçı, cinsiyetçi ve anti-Semitik tweet’leri ağından çıkarmadaki başarısızlığına yönelik eleştiri nedeniyle geldi.

Güvenli arama sayesinde, potansiyel olarak hassas içeriğe sahip olan tweet’lerin yanı sıra engellenen ve kapatılmış hesaplardan gelen tweetleri arama sonuçlarından bulmak mümkün. Bununla birlikte, kullanıcıların bu tweetleri aramak ve erişmek için başka yolları oluşturulmuş oldu.

Yeni sistem uyarınca, istismar edici ve düşük kaliteli yanıtlar engellenecek, ancak kullanıcılar onları aramak istiyorsa eklenen gelişmiş arama ile ulaşabileceklerdir. Twitter, önümüzdeki haftalarda bu gelişmiş arama özelliliğini şimdiden duyurmuş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here