Ana sayfa Güncel Whatsapp Güvenliğinizi Arttırın

Whatsapp Güvenliğinizi Arttırın

319
0
PAYLAŞ

Kişisel verilerin güvenliğini sağlamak adına Whatsapp iki aşamalı güvenlik sistemine geçti. Peki bu iki aşamalı güvenliği nasıl kullanabiliriz.

Güvenlik Önlemleri Artıyor

Uygulamanın yeni güncellemesiyle birlikte kullanıcılar iki aşamalı doğrulamadan geçerek telefon numaralarını doğrulatabilecekler. Bunun yapılabilmesi için ise kullanıcıların uygulamanın Ayarlar-Hesap bölümündeki iki aşamalı doğrulamayı aktif etmesi gerekiyor.

WhatsApp 2 aşamalı güvenlik
WhatsApp 2 aşamalı güvenlik

İki aşamalı doğrulama aktif hale getirildikten sonra kullanıcılar 6 haneli bir şifre belirliyor. Şifrenin unutulma ihtimaline karşın eposta adresinizi de girebiliyorsunuz. Bu aşamadan sonra eğer ki telefon numaranızı doğrulamanız gerekirse bunu 6 haneli şifreniz ile yapıyorsunuz. WhatsApp şifreyi unutmamanız için bazı aralıklarla yeniden giriş yapmanızı isteyecek.

Eğer kullanıcılar altı haneli şifreyi unutursa, uygulamayı son kullanma tarihinizin üzerinden 1 hafta geçtikten sonra doğrulama yapabilecekler. Bu arada gelen mesajlar beklemeye alınacak ve silinecekler. 1 haftanın günün sonunda şifre girmeye gerek kalmadan hesabı doğrulayabilecekler.

Son kullanma tarihinden itibaren 1 ay boyunca beklerseniz ve 1 ayın sonunda şifresiz olarak uygulamaya giriş yaparsanız bu seferde hesabınız tamamen siliniyor ve yeni bir hesap açılıyor. Yani şüpheli işlemlerde süreç boyunca yeni mesajlara erişim engelleniyor.


Bu yeni güvenlik önlemi Android, iOS ve Windows 10 mobil işletim sistemlerinin hepsinde olacak. Güncelleme daha yeni olduğu için tüm kullanıcılar arasında yayılması zaman alacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here