Ana sayfa Güncel Windows 7 Tarih Olacak

Windows 7 Tarih Olacak

327
0
PAYLAŞ

Gelişen yeni teknoloji ile birlikte Microsoft’ta eski işletim sistemlerinden kurtulmaya çalışıyor. Bunun için özel çaba sarf eden Microsoft son olarak Windows 7’nin yok olması konusunda sinyaller verdi. Bu sinyalden sonra şimdi merak edilen konu Windows 7’nin ne zaman biteceği…

Yıllar önce Microsoft Windows ürünlerini ilk defa piyasaya sürdüğünde, pencereli görünümüyle Mac OS‘a karşı bilgisayarlara büyük bir avantaj kazandırmıştı.

Fakat yaşanan bazı sorunlar nedeniyle sürekli çökmesinden dolayı Microsoft’a ait Windows işletim sistemleri oldukça uzun bir süre ‘mavi ekran’ ile anıldı.

Ancak Microsoft üstüne yapışan bu kötü etiketten kurtulabilmek için Windows XP’yi geliştirdi fakat başka işletim sistemi satmakta zorlanmaya başladı. Çünkü kullanıcılar Windows XP’den çok memnun kaldı ve bu yüzden yeni bir işletim sistemi satın almak istemediler.

Zor günler yaşayan Microsoft kullanıcılarını yeni işletim sistemine geçirebilmek için Windows XP‘yi de bitirmek zorunda kaldı. Böylece Microsoft, eski işletim sistemlerine uzun süreli destek vermemeye başladı.

Şimdilerde ise Microsoft Windows 7‘nin sonunun geldiği konusunda müşterilerini uyardı ve 2020 yılında desteğin tamamıyla biteceğini hatırlattı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here