Ana sayfa Mobil Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satışa Çıkıyor

Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satışa Çıkıyor

259
0
PAYLAŞ

Samsung geçen yıl teknoloji sektöründeki tarihin en büyük geri çağırma programlarından birini yaşamıştı. Batarya problemi sebebiyle satın alınmış milyonlarca Galaxy Note 7‘yi toplayarak modelin üretimini durdurmak zorunda kalmıştı. Güney Kore kaynaklı haberlere göre Samsung’un Note 7 ünitelerini yenilediği ve birçok ülkede satışa çıkartmaya hazır olduğu söyleniyor.

Korea Economic Daily, Samsung’un bu mayıs ayından sonra yenilenmiş Galaxy Note 7 telefonları satmayı planladığını bildirdi. Bu yeni telefonlardaki batarya ilk Note 7’lerdeki 3.500mAh pillere kıyasla daha küçük olacak. 3.000mAh veya 3.200mAh kapasiteli bataryaya sahip olması tahmin ediliyor.

Cihazın donanım özelliklerinin aynı şekilde kalması beklenirken telefonun kasasının değişeceği bildirildi. Samsung ve bağımsız laboratuvarlar, aylarca süren araştırma ve soruşturmanın sonucunda Note 7 ünitelerindeki pillerin telefonun patlayıp alev almasına sebep olduğunu açıklamışlardı.

Dünyanın En Hızlısı Samsung 960

Bu araştırmada, diğer bileşenlerin telefonun aşırı ısınmasında ve patlamasında herhangi bir rol almadıkları açıklanmıştı. Bu da yeni bataryanın güvenli hale getirdiği ve telefonların satştan önce birçok teste tabi tutulacağı anlamına geliyor.

Hindistan ve Vietnam Yeni Note 7’lerin İlk Satılacağı Ülkeler

Samsung, yeni Galaxy Note 7 telefonları ilk olarak Hindistan ve Vietnam‘da satmayı planladığı bildiriliyor. Şirket daha sonra diğer ülkelerde Note 7 satışına devam edebilir. Müşterilerin bu yeni telefonları gerçekten güvenilir olduğuna ikna olup olmayacakları ise merak konusu. Bu iki ülkedeki satışla Samsung, telefonun geri çağırılması ve durdurulması gibi ortaya çıkabilecek kayıpları en aza indirmeyi hedefliyor.

Samsung şimdiye kadar sattığı, 3.05 milyon Galaxy Note 7 telefonun %98‘inin geri çağırıldığını, soruşturma sırasında 200.000 telefonun incelendiğini belirtti. Burdan da Samsung’un tahmini olarak 2.5 milyon Galaxy Note 7’yi yenilemesi anlamına geliyor. Note 7’nin yenilenip, gelişmekte olan pazarlarda satılacağını düşünüldüğünde ilk olarak satışa çıkardıkları fiyat olan 850 dolardan kesinlikle daha düşük bir fiyatla satılacağını söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here