Ana sayfa Güncel Yepyeni 3 Boyutlu Teknolojiler Geliyor

Yepyeni 3 Boyutlu Teknolojiler Geliyor

359
0
PAYLAŞ

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte Dünya’da, 3 boyut teknolojisine kilitlenmiş durumda. 2017 yılı içinde pek çok 3 boyutlu yeni ürünün Türkiye’ye gelmesi sabırsızlıkla bekleniyor.

Teknolojik alanda 3 boyutlu ürünler hızla yayılırken, özellikle yazıcılar alanında çok büyük beklentiler olmaya başladı. Bir yazının veya resmin yansıtılması ya da taranması gibi pek çok yenilik 2017 yılında tüm dünya ile birlikte, aynı anda Türkiye’ye de gelmiş olacak.

Bu gelecek yeni ürünler ile beraber, özellikle kamu güvenliği adli bilişimi pazarları içinde lazer tarama kullanmayı düşünen bütün profesyonel kullanıcılar için de, uygun bir giriş noktası sağlanacak. Gelecek olan bu yeni ürünlerden bir tanesi de FARO’ya ait olan Focus M 70 lazer tarayıcısı olacak. FARO’nun Başkanı ile CEO’su olan Simon Raab, cihazda bulunan tarama çözümü ile inşaat ve kamu güvenliği için lazer taramalarını düşünen profesyoneller açısından fiyat ve performans yönünden büyük yarar sağlayacağını belirtti.

3D teknolojisi, her zaman aynı temel prensip ile çalışıyor. Bu da beynimizi iki boyutlu olan bir resmin derinliği olan bir obje olduğuna inandırarak başarılıyor. Bu stereoskopi ile sağlanmaktadır. 2 farklı resim gösterilir ve bu resimler beyin tarafından 3 boyutlu olarak algılanır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here