Ana sayfa Güncel App Store Kullanıcılarına Dava Hakkı Geliyor

App Store Kullanıcılarına Dava Hakkı Geliyor

344
0
PAYLAŞ

Apple’ın uygulama mağazası App Store kullanıcılarına yeni bir hak tanındı. ABD’de bulunan bir mahkemenin verdiği karar kapsamında, App Store kullanıcıları artık Apple’a dava açma hakkına sahip olacak.

iPhone model akıllı telefon kullanıcılarının yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri App Store dışında hiçbir uygulamayı satın alamamaları olarak biliniyor. Bu konuda gelen şikayetlere cevap veren 9. ABD Geçici Temyiz Mahkemesi, kullanıcıların bu sorununu çözmek amacıyla dava yolunu açtı.

Apple Uygulama Pazarını Artık Tekelinde Tutamayacak

Mahkemeden alınan kararın ardından Apple’ın uzun yıllardır tekelinde bulundurduğu uygulama pazarının tekelinden çıkması gündeme geldi.  kuz senedir kullanıcılarına hizmet veren App Store, kendisi dışında hiçbir mağazadan uygulama alma şansını kullanıcılarına tanımıyordu.

Bu sayede Apple’ın 1 Ocak tarihinde 240 milyon dolarlık uygulama satışı yaptığı öğrenildi. Ancak kullanıcıların bu durumdan rahatsız olması üzerine Apple’a dava açma hakkı tanındı. Apple’a karşı alınan bu dava kararının ardından markanın kullanıcılarına baskı yapmaması ve artık uygulama indirme özgürlüğü tanıması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here