Ana sayfa Güncel Whatsapp, Kurumsal Firmalara Hizmet Vermeye Hazırlanıyor

Whatsapp, Kurumsal Firmalara Hizmet Vermeye Hazırlanıyor

326
0
PAYLAŞ

Anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp, yeni geliştirilen özelliği ile birlikte artık kurumsal firmalara da hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. Ünlü mesajlama uygulaması, bu yeni özelliği sayesinde Slack ve Microsoft Team’e ciddi rakip olmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, her gün aktif olarak kullanılan bir uygulama olarak biliniyor. Bu kullanım alanını daha da genişletmeye niyetli olan Whatsapp yetkilileri, uygulamayı kurumsal alana da taşıma kararı aldıklarını açıkladı.

Whatsapp Kurumsal Haberleşmeyi de Sağlayacak

Yapılan yeni düzenlemenin ardından uygulamanın kurumsal olarak da kullanılabileceğini belirte yetkililer, bu sayede artık bir şirkette çalışan kişilerin Whatsapp sayesinde çok daha kolay iletişim içerisinde olabileceklerini söyledi.

Whatsapp Enterprise adı ile gelecek olan bu yeni özellik, bu alanda hizmet veren Slack ve Microsoft Team gibi uygulamalara da rakip olmayı hedefliyor. Şu anda beta olarak kullanıcılara sunulan yeni özelliğin beğenilmesi halinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Şu anda iOS işletim sistemine sunulan beta uygulaması kısa bir süre içinde Android kullanıcılarına da sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here