Ana sayfa Mobil Apple, akıllı telefonlarını artık ABD merkezinde üretecek

Apple, akıllı telefonlarını artık ABD merkezinde üretecek

261
0
PAYLAŞ

Apple, akıllı telefon sektöründe ürettiği iPhone model telefonlar ile büyük ilgi görmeye devam ediyor. Üretimi Çin’dde yapılan iPhone için yeni bir karar gündeme geldi. Gelen bilgilere göre Apple artık telefon üretimlerini ABD’de yapacak. 

ABD’de geçtiğimiz günlerde başkanlık seçimleri gerçekleştirildi. Kıyasıya bir rekabetin ardından yeni başkan Donald Trump oldu. Seçimlerin sonuçlanması, telefon şirketlerini de harekete geçirdi.

Şirketler Üretim için ABD’ni Seçiyor

apple-akilli-telefonlarini-artik-abd-merkezinde-uretecek1Donald Trump, başkanlık yarışı döneminde yaptığı bir konuşmada, eğer başkan seçilirse akıllı telefon şirketlerinin üretimlerini ABD’de yapmalarına imkan sağlayacağı sözünü vermişti. Seçimlerin sonuçlanmasıyla birlikte birçok telefon şirketi bu yönde harekete geçti. İlk şirketlerden biri de Apple oldu.

Apple‘ın telefon üretimini gerçekleştiren firmalardan Foxconn ve Petagron’la, seçimlerin sonuçlanmasının hemen ardından ABD’de üretime başlamak için gerekli görüşmeleri gerçekleştirdikleri öğrenildi.

Görüşme sonuçlarında Foxconn Apple’dan gelen teklifi olumlu olarak cevaplarken, Petagron’un çok fazla maddi ihtiyaç doğacağını belirterek teklifi reddettiği belirtildi. Konu hakkında yapılan açıklamada, Apple’ın iPhone telefon üretimlerinin Çin’den ABD’ne taşınmasıyla birlikte maliyetin iki katına çıkacağı ifade ediliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here