Ana sayfa İnternet Google yeni merkezine 1 milyar sterlin harcayacak

Google yeni merkezine 1 milyar sterlin harcayacak

266
0
PAYLAŞ

Teknoloji devlerinden biri olan Google, merkezlerine bir yenisini eklemeye karar verdi. Ünlü şirketin İngiltere’nin başkenti Londra’da yeni bir merkez açacağı ve bunun için 1 milyar sterlin yatırım yapmayı planladığı öğrenildi. 

Google‘ın bu yeni kararı hakkında bilgi Google Üst Düzey Yöneticilerinden Sundar Pichai’den geldi. Pichai, şirketin yeni bir merkez açma kararı aldığını ve bunun için Londra‘yı uygun gördüğünü söylerken, 1 milyar sterlin harcanacak olan yeni merkezde 3 bin kişinin çalışacağını ifade etti.

Google Neden Londra’da Yatırım Kararı Aldı

google-yeni-merkezine-1-milyar-sterlin-harcayacakGoogle‘ın yatırım için Londra‘yı tercih etmesinin nedenlerini anlatan Pichai, İngiltere’nin artık küresel teknoloji merkezi haline gelmiş olduğunu söyledi. Londra’nın gelişmeye, yatırıma ve yeni yeteneklere çok açık bir yer olduğunu düşünen Google yöneticisi, kendileri için en doğru yatırım yeri olarak burayı gördüklerini ve kararı da bu doğrultuda aldıklarını ifade etti.

Google’ın açacağı yeni merkez için Londra’yı tercih etmesi karşısında Londra Belediye Başkanı Sadık Han’dan da bir açıklama geldi. Han, şehrin artık tam bir teknoloji merkezi haline geldiğini ve Google’ın bu doğrultuda en doğru kararı aldığını sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here