Ana sayfa Güncel Kaspersky, Microsoft hakkında sert eleştirilerde bulundu

Kaspersky, Microsoft hakkında sert eleştirilerde bulundu

235
0
PAYLAŞ

Üçüncü parti güvenlik araçlarında lider konumda olan Kaspersky, Microsoft hakkında oldukça sert eleştirilerde bulundu. Şirket adına açıklama yapan CEO Eugene Kaspersky, Microsoft’u üçüncü parti güvenlik sistemlerine haksızlık yapmakla suçladı.

Kaspersky‘nin açıklamasında Microsoft‘un Windows işletim sistemli bilgisayarlarında kullandığı güvenlik çözümleri konusunda birçok sistemi devre dışı bıraktığını ve sadece kendi içerisinde yer alan güvenlik sistemlerini kullandırttığını söylerken, yapılan bu durumun büyük haksızlık olduğunun altını çizdi.

Microsoft Güvenlik Sistemlerine Şans Vermiyor

kaspersky-microsoft-hakkinda-sert-elestirilerde-bulundu1Windows kullanıcılarının yıllardır her türlü sıkıntıda Microsoft’un kendi çözümlerinden yararlanmaya çalıştığını belirten Kaspersky, bu alışkanlıkta en büyük sorumlunun Microsoft olduğunu söyledi.

Microsoft’un son yazılım güncellemesi olan Windows 10 üzerinden de üçüncü parti güvenlik sistemlerine şans tanımamasından dolayı duydukları rahatsızlığı dile getiren CEO, bu durumda kullanıcıların yeterince güvende olmadığının altını çizdi.

Microsoft’un kendilerine yönelen kullanıcıları engellemek için de bazı farklı yollar denediğini belirten Kaspersky, hazırladıkları güvenlik yazılımlarının ilk bakışta Windows 10 ile uyumlu göründüğünü ancak bir süre sonra garipliklerin başladığını ifade etti.

Kaspersky, güvenlik yazılımlarının doğru şekilde çalışmasına rağmen Microsoft’un Windows üzerinden hata mesajı gönderdiği ve kullanıcıların yazılıma olan güvenini sarsmaya çalıştığını söylerken, Microsoft’a karşı sert eleştirilerde bulundu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here