Ana sayfa Güncel Apple Bataryada Fark Yaratacak

Apple Bataryada Fark Yaratacak

340
0
PAYLAŞ

Apple batarya konusunda fark yaratacak

Apple firmasının amiral gemisi merakla beklenmeye devam ederken batarya konusunda sunacağı yenilik kullanıcıların dikkatini çekecek gibi duruyor.

  1. yılına özel olarak kullanıcıların hizmetine sunulacak olan iPhone 8’de batarya konusunda kullanacağı 2700 mAh kapasitesinde ki bataryası gerçekten uzun süreli bir kullanım sunması bekleniyor. Ancak 5.2 inçlik bir ekrana sahip olan bir telefona bu kadar büyük kapasiteli bataryayı nasıl sığdıracağı konusunda akıllarda oluşan soru işaretleri cevabını buldu.

Apple firmasının kullanacağı bataryaya yer açmak için telefonda yer alan bütün parçaları en küçük şekilde dizayn ederek bu şekilde kullanmaya hedeflediği ortaya çıktı. Özellikle parçaların küçülmesinden sonra daha az enerji tüketimi yapacak olması da bataryanın daha uzun süreli kullanılmasını sağlayacak.  Anakart ve diğer bütün parçalar üzerinde çalışmalarına devam eden firmanın LCD ekran teknolojisi yerine OLED ekran kullanacak olması da kullanıcıların batarya konusunda tasarruf sağlamasına yardımcı olacak.

iPhone 7 ve Plus modellerinin aksine iPhone 8 telefonlarında daha uzun süreli bir batarya kullanımı sunması beklenen bu telefonun henüz netlik kazanmayan bataryasına rağmen bu şekilde geleceği büyük bir ihtimal olarak değerlendirilmektedir.

En büyük rakibi olan Samsung’un Note 7 telefonlarında yaşadığı batarya sorunundan sonra yeni çıkartacağı amiral gemisinde en çok üzerinde durduğu teknolojinin batarya olduğunu görmüş oluyoruz. Bataryası ile yeni amiral gemi telefonlara fark atması beklenen bu telefonun satışa sunulmasından sonra bakalım telefon testlerden nasıl bir sonuç ile çıkacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here