Ana sayfa Güncel Asus attığı Tweet ile ortalığı karıştırdı

Asus attığı Tweet ile ortalığı karıştırdı

315
0
PAYLAŞ

Sosyal medya sadece bireysel kullanıcılar için değil ünlü markalar için de oldukça kullanışlı bir platform olarak görülüyor. Dev firmalar özellikle yeni çıkan ürünleri hakkında detaylı bilgiyi takipçileri ile paylaşıyor. Ancak ne yazık ki bazı paylaşımlar büyük tepkiye neden oluyor. 

Bunun son örneği ünlü bilgisayar markası Asus‘un başına geldi. Yeni çıkan bilgisayarı Zenbook 3 için reklam çalışması yapan Asus, bilgisayarının tanıtımı için attığı Tweet ile bir anda ortalığı karıştırdı.

Asus’a Cinsel Ayrımcılık Suçlaması

asus-attigi-tweet-ile-ortaligi-karistirdiTwitter üzerinden takipçileriyle bir fotoğraf paylaşan Asus, fotoğrafta elinde kedi olan ve elinde Zenbook 3 olan iki kadın fotoğrafı paylaşarak erkek kullanıcılarına hangisi ile çıkmak isteyecekleri sorusunu yöneltti.

Asus tarafından atlan bu Tweet‘e kısa sürede tepki yapmaya başladı. Bilgisayar devinin cinsiyet ayrımcılığı yaptığını belirten takipçiler, kedili kadının “şeker”, Zenbook 3 olan kadının ise “entelektüel” olarak ifade edilmesinden de rahatsız olduğunu dile getirdi.

Takipçilerinden gelen tepkiler üzerine hemen fotoğrafın erkek versiyonunu da hazırlayan Asus’un aynı tepkileri görmeye devam etmesi üzerine her iki fotoğrafı da sosyal medya hesabından silmek zorunda kaldığı öğrenildi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here