Ana sayfa Sosyal Medya Facebook şimdide LinkedIn ile rakip olacak

Facebook şimdide LinkedIn ile rakip olacak

259
0
PAYLAŞ

Sosyal ağlar arasında en tercih edilen ve kullanıcı sayısına sahip olan Facebook, yeni özellikleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Birçok farklı özellik sunan Facebook, rakiplerinin de en beğenilen özelliklerini almaya  devam ediyor. 

Daha önce Periscope ve Snapchat gibi uygulamaların en beğenilen özelliklerini kendi üzerinde kullanan Facebook, bu sefer de Microsoft’a ait olan LinkedIn ile rakip olmaya hazırlanıyor.

Facebook LinkedIn’e Rakip Olacak

facebook-simdide-linkedin-ile-rakip-olacak1Microsoft’un bir süre önce iş dünyasında oldukça önemli olan ve tercih edilen sosyal ağ LinkedIn’i satın almıştı. bu sosyal ağ üzerinden işverenler ilan paylaşabiliyor, iş arayanlar CV hazırlayarak başvuruda bulunabiliyor.

LınkedIn‘in alanında tek olmasından rahatsız olan Facebook, kendi bünyesinde benzer bir özellik kullanmaya hazırlandığını açıkladı. Gelen bilgilere göre, artık iş dünyasında yer alan şirketler Facebook üzerinden iş ilanı yayınlayabilecek.

Kullanıcı sayısının oldukça fazla olması, Facebook’un bu özelliğinin oldukça fazla kullanılacağını düşündürmeye başladı. Facebook tarafından hazırlanan ve şu anda test aşamasında olan yeni özelliğin yakın bir zamanda kullanıcıların ve şirketlerin kullanımına açılması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here