Ana sayfa Mobil Whatsapp videolu görüşme özelliği kullanıma başladı

Whatsapp videolu görüşme özelliği kullanıma başladı

276
0
PAYLAŞ

Whatsapp’ın bir süredir üzerinde çalıştığı yeni özelliği videolu görüşme sonunda kullanıcıların beğenisine sunuldu. Anlık mesajlaşma uygulaması uzun süredir FaceTime uygulamasının başarısını yakalamak için çalışmalar yürütüyordu. Beta sürüm üzerinden verilen yeni özelliğin artık tüm kullanıcılara sunulacağı açıklandı. 

Whatsapp, yeni videolu görüşme özelliğinin kullanılabilmesi için uygulamanın hazırladığı yeni güncellemeyi yüklemek gerekiyor. Uygulamayı yükleyen tüm Windows Phone ve iOS kullanıcıları aralarında videolu görüşme yapabilecekler.

Videolu Görüşme Nasıl Yapılacak?

whatsapp-videolu-gorusme-ozelligi-kullanima-basladiWhatsapp‘ın bu yeni özelliğini kullanabilmek için sohbet sayfasının açılması ve sağ üstte bulunan telefon simgesine basılması gerekiyor. Böylece videolu görüşme özelliği kullanılabilecek.

Uygulamanın kullanılabilmesi için internet bağlantısının gerekli olduğu biliniyor. Akıllı telefonunuz üzerinden WiFi ya da mobil veri bağlantısını kullanarak istediğiniz kişi ile görüntülü konuşma gerçekleştirebileceksiniz.

Whatsapp görüntülü görüşme özelliğinin kullanımı telefonun ön ya da arka kamerasından da yapılabilecek. Ayrıca isteyen kullanıcılar tek bir tuşa basarak sesi kapatıp sadece görüntülü olarak da görüşebilecek. Whatsapp’ın bu yeni özelliğini ne zaman Android için sunacağı ise henüz kesinlik kazanmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here