Ana sayfa Güncel Sabit diskinizin dolma nedeni Spotify olabilir

Sabit diskinizin dolma nedeni Spotify olabilir

255
0
PAYLAŞ

Bilgisayarlarda yer alan sabit diskler kullanıcıların çok fazla yükleme yapmamasına rağmen bir anda dolabiliyor. Bu duruma bir türlü anlam veremiyorsanız sebebini Spotify’de arayabilirsiniz. 

Müzik dinleme uygulamaları arasında oldukça popüler olan Spotify üzerinde yapılan araştırmalar, bilgisayar sahiplerini oldukça şaşırtacak sonuçları ortaya çıkardı. Birçok bilgisayar kullanıcısının sabit disklerinin anlaşılmaz bir şekilde dolduğunu belirtmesi üzerine tespit edilen sonuca göre, Spotify bilgisayarın diskini gereksiz yüzlerce dosya ile dolduruyor.

Çalışmadığı Anlarda Bile Dosya İndirmeye Devam Ediyor

sabit-diskinizin-dolma-nedeni-spotify-olabilir1Spotify‘nin bilgisayar sabit diski üzerindeki etkilerinin incelenmesi üzerine şaşkınlık yaratacak bir detay ortaya çıktı. Ünlü müzik dinleme uygulamasının kullanılmadığı anlarda bile sabit disk üzerine yüzlerce gigabayt büyüklüğünde dosya indirdiği belirlendi.

Sorunun tespit edilmesinin ardından Spotify hakkında yüzlerce şikayet geldiği öğrenildi. Konu hakkında Spotify tarafından yapılan açıklamada durumdan haberdar olunduğu belirtildi.

Sorunun Windows’a gelen 1.0.42 sürümü ile düzeltildiği belirtilirken, özellikle SSD kullanıcılarının bu sorundan çok daha fazla etkilendiğinin altı çizildi. Windows’a yeni gelen sürüm güncellemesi ile sorunun çözüldüğü ve bunun deneyen kullanıcılar tarafından doğrulandığı da gelen bilgiler arasında yer aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here