Ana sayfa İnternet Eş değiştirme sitesine hacker şoku

Eş değiştirme sitesine hacker şoku

293
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük eş değiştirme sitesi büyük bir sorunla karşı karşıya kaldı. 300 milyondan fazla kullanıcısı bulunan sitenin hacklendiği ve site kullanıcılarının tüm özeli bilgilerinin hackerların eline geçtiği öğrenildi. 

Gelen haberlere göre kullanıcı sayısının fazlalığı ile dikkati çeken ve bu konuda Twitter’ı bile geride bırakan “AdultFriendFinder” isimli eş değiştirme sitesi büyük bir şantaj problemi ile karşı karşıya kaldı.

300 Milyon Üyeli Site Hacklendi

es-degistirme-sitesine-hacker-sokuKullanıcı sayısı 300 milyonu aşan eş değiştirme sitesinin bugün hacklendiği ve kullanıcılarına ait tüm bilgilerin hackerların eline geçtiği açıklandı. Bu bilgiler arasında e-posta adresleri, kredi kartı bilgileri, şifreler ve kullanıcılara ait fotoğrafların da bulunması herkesi endişelendirdi.

Sitenin kullanıcıları arasında üst düzey devlet yetkililerinin ve ünlü isimlerin de bulunması büyük panik yaratırken, bilgilerin hackerlar tarafından nasıl kullanılacağı ise merak konusu oldu.

Sitenin hackerların eline geçmesi ile birlikte bir skandal daha ortaya çıktı. Siteye daha önceden üye olmuş ancak bu durumdan vazgeçerek hesabını kapatan ve silindiğini zanneden 15 milyon kullanıcının bilgilerinin hala silinmemiş olduğu da öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here