Ana sayfa Güncel Bluetootht 5.0 Teknolojisi Neler Getiriyor?

  Bluetootht 5.0 Teknolojisi Neler Getiriyor?

  362
  0
  PAYLAŞ

  Bluetooth Nedir? 

  Bluetooth, farklı cihazları bağlamak ve verileri kısa mesafelere aktarmak için tasarlanmış kablosuz bir bağlantı standartıdır. Bluetooth 5 teknolojisi ile çok daha hızlı veri gönderip ve alabileceğiz.
  Bluetooth 5, eski versiyonlarına kıyasla resmen fark atıyor. Önceki sürümü olan Bluetooth 4.2’nin veri aktarım hızının iki katına çıkarken, veri yayınlarının kapasitesini %800 oranında arttırıyor.
  Ayrıca Bluetooth 5, önceki versiyonlarına kıyasla 2 kat daha fazla menzil, hız ve kapasitenin yükseltilmesiyle Bluetooth cihazlarının bilgi gönderme şeklini yeniden düzenleyeceğini duyurdu.

  Eski Cihazlarınız Uygun Olmayacaktır

  Mevcut telefonlarınız, hoparlörleriniz ve cihazlarınız Bluetooth 5 cihazlarıyla çalışabilirken ekstra kapasitelerinden neredeyse yararlanmazlar. Genişletilmiş tüm özellik setinden yararlanmak için hepsi yeni Bluetooth 5 hazır vites satın almanız gerektiği anlamına geliyor.

  Bluetooth Nezaman Hayata Geçecek?

  Linley Group tarafından yapılan açıklamada, Bluetooth 5’in 2017 yılının başlarında geleceğini doğruladı. Bu tarihten sonra üreticiler teknolojiyi üretmeye başlayacağını düşünürsek, ilk Bluetooth 5 özellikli ürünlerinin 2017 yılının sonlarına doğru raflarda yerlerini alacağını öngörebiliriz.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here