Ana sayfa Mobil Smart Connector İPhone 8’de Olacak mı?

Smart Connector İPhone 8’de Olacak mı?

272
0
PAYLAŞ

Apple firması bu yıl iPhone’un 10. yılına özel bir seri çıkaracağını uzun zamandır dillendiriyordu. Telefona özgü tasarımsal anlamda önemli değişiklikler olacağı söylenen telefonun teknik alt yapısında da önemli özellikler getirilmesi bekleniyor. Son gelen yorumlara bakılırsa, cihazda 7.0 serisinde beklenen ancak yer almayan Smart Connector adı verilen bağlantının olabileceği yönünde.

Smart Connector bağlantısının daha önceden iPhone 7 ile gelmesi bekleniyordu. Ancak iPhone 7’de smart connector bağlantısına yer verilmemesi, bu defa iPhone 8 serisi için iddiaların tekrar ortaya atılmasına neden oldu. Gelen duyumlara bakılırsa iPhone 8’in arka yüzünde Smart Connector bağlantısı bulunacak.

Bu bağlantı sayesinde cihaz kablosuz olarak şarj edilebilecek. Ayrıca VR (sanal gerçeklik) cihazlarının da kolayca telefona bağlanabileceği öngörülüyor. Eğer Smart Connector aracılığıyla kablosuz şarj gelecekse bu bazı iPhone kullanıcılarını oldukça üzecek. Sebebi ise Apple’ın tamamen kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Görülüyor ki Smart Connector ile şarjda, cihazın hala temas ile başka bir aygıta ihtiyaç duyması.

Smart Connector bağlantısı şu anda sadece iPad Pro serisinde bulunuyor. Bu bağlantıdaki pinler, temas eden başka aksesuarlarla kolaylıkla eşleşebiliyor. Apple’ın iPhone 8 serisinde bu bağlantıya yer vererek Smart Connector’u yaygınlaştırmak isteyeceği öngörülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here