Ana sayfa Güncel Skype’tan Devrim Gibi Özellik Geldi

Skype’tan Devrim Gibi Özellik Geldi

445
1
PAYLAŞ

İnternet yoluyla sesli ve görüntülü telefon görüşmesi hizmeti sunan Skype, isteğinize göre anlık sesli tercüme yapabilecek.

Görüntülü konuşma sektöründe oldukça sıradışı bir hamle yapan Skype, web üzerinden gerçek zamanlı görüşmelerde tercüme özelliği ile 8 farklı dilde çeviri hizmetini uygulamasına ekledi.

Mobil uygulamalar arasında oldukça fazla kullanıcısı olan Skype, uygulamaya koyacağı bu özellik sayesinde çok daha fazla kullanıcıya erişmeyi planlıyor.

Yeni özellikle ilgili Skype’ın yaptığı açıklamada, eş zamanlı video konferans görüşmelerinde anında sesli çeviri özelliğinin artık kullanılmaya başlandığını bildirildi. Video konferans görüşmelerde 8 dilde anında sesli çeviri hizmeti veren Skype, yeni bir dilde daha simultane tercüme imkanı sunacak. Daha önce bu hizmeti İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Çince (Mandarin), İtalyanca, Portekizce, Arapça ve Rusça dillerinde veren uygulamaya şimdi de Japonya eklendi.

Hem konuşması hem de yazılması batı dillerine kıyasla oldukça zor olan Japonca, çok farklı gramer ve kelime alt yapısı ile öğrenilmesi ayları alabilen harfleri  olmasına rağmen Skype uygulaması sayesinde Japonca tercümeleri de mümkün hale getirecek. Özellikle turizm ve iş dünyasının Skype’ ın sunduğu bu hizmetten istifade etmesi bekleniyor.

Skype, Microsoft Translator ile birlikte uzun zamandır Japonca üzerine çalışmalar yürütüyordu. Skype’ ın yaptığı açıklamaya göre, bu iş için oldukça zorlandıklarını fakat yapay zeka ile ilgili zorlukların üstesinden geldiklerini ifade etti.

Skype’ın sunduğu bu uygulamadan yararlanmak için yapılması gerekenler ise şöyle;
Windows işletim sisteminde Skype uygulama kısayoluna tıklamak ve sonrasında Dünya simgesini tıklamak gerekiyor. Sonrasında Windows 10 kullanıcısı iseniz Skype Preview özelliği üzerinden Translator seçeneğine tik işareti atmanız yeterli olacaktır.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here