Ana sayfa Güncel Devlet, Zombi bilgisayarlara el attı

Devlet, Zombi bilgisayarlara el attı

334
0
PAYLAŞ

Zombi bilgisayarlar son yıllarda gittikçe artış göstermeye başladı. Ülkemizde de çok sayıda Zombi bilgisayar olduğu biliniyor. Bu duruma dur demeye kararlı olan Ulaştırma Bakanlığı, harekete geçti. 

Ulaştırma Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamada, Türkiye’de tespit edilen 2 milyon Zombi bilgisayarın tespit edilmesi için gerekli işlemlere başlanacağını ifade etti. Bakanlıktan yapılan açıklamada ülke genelinde 2 milyonan fazla bilgisayarın çip yerleştirilerek köleleştirildiğinin altı çizildi.

Zombi Bilgisayarlar Tespit Edilecek

devlet-zombi-bilgisayarlara-el-atti1Ulaştırma Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda ciddi bir çalışmanın başlatılacağı öğrenildi. Zombi bilgisayar sayısının fazla olması siber saldırıların da artış göstermesi anlamına geldiğini belirten bakanlık, Türkiye’nin şu anda siber saldırıya en çok uğrayan 8. ülke olduğunu belirten bakanlık, bu durumun oldukça ciddi sonuçlara neden olabileceğinin altını çizdi.

Zombi bilgisayarlar ile mücadele konusunda dünyanın en iyi işletim sistemi firmaları ile ortak bir çalışma yürüttüklerini belirten bakanlık yetkilileri, Zombi bilgisayarların tek tek IP adreslerinin tespit edileceğini ve ardından gerekli müdahalenin yapılacağını açıkladı.

Alınacak önlemler sonucunda Zombi bilgisayarların kullanımına son verilerek hem siber saldırıların en aza inirileceği, hem de bilgisayar kullanıcılarının daha güvenli bir duruma geleceğinin altı çizildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here