Ana sayfa Güncel Instagram, yeni Snapchat özelliğini kullanmaya başladı

Instagram, yeni Snapchat özelliğini kullanmaya başladı

294
0
PAYLAŞ

Fotoğraf paylaşım platformu olarak bilinen Instagram, Snapchat’in özelliklerini kullanmaya devam ediyor. Sosyal medya platformunun yeni özelliği kaybolan fotoğraflar üzerinden özel mesaj paylaşımı oldu. 

Instagram, Snapchat’ten aldığı özellikleri yavaş yavaş kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Platformun kullanıcılarına sunduğu son özellik ise kendiliğinden kaybolan fotoğraflar oldu.

Kaybolan Fotoğraflara Mesaj Ekleyebileceksiniz

instagram-yeni-snapchat-ozelligini-kullanmaya-basladiInstagram Direct adı ile kullanıcılara sunulan bu yeni özellik sayesinde istediğiniz bir kişiye ya da bir gruba  bir süre sonra kaybolan fotoğraf ya da video gönderebileceksiniz. Bu işleme bir de özel mesaj eklemesi yapabileceksiniz.

Yeni uygulamada yolladığınız fotoğraf ya da videonun ekran görüntüsünü almak ya da tekrar görüntülemek isteyen olduğu takdirde size hemen bir uyarı mesajı gelecek. Instagram, diğer mesajlarınızla kaybolan mesajlarınızı da birbirine karıştırmamanız için bir önlem almış. buna göre, kaybolan mesajların etrafı aynı Stories‘te olduğu gibi bir simgeyle belirlenecek.

Instagram’ın kısa süre sonra sunacağı özelliklerden birisinin de canlı video özelliği olduğu biliniyor. sosyal medya ağı, canlı video uygulamasına da kendiliğinden silinme özelliği eklemiş. Kısa bir süre içinde 100 milyondan fazla olan Instagram kullanıcısının bu yeni özellikleri kullanması bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here