Ana sayfa Sosyal Medya Facebook, Şimdi de Danimarka’da

Facebook, Şimdi de Danimarka’da

339
0
PAYLAŞ

Milyonlarca üyesi olan ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook, Amerika Birleşik Devletleri dışında açacağı 3. merkezinin Danimarka`da olacağını açıkladı.

Dev sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, Amerika Birleşik Devleri dışında olacak olan üçüncü merkezini de Danimarka’da inşa edeceğini duyurdu. Facebook’un Veri Merkezinin Müdürü Niall McEctegart ise, yapmış olduğu açıklamada, veri merkezinin Danimarka’daki üçüncü büyük kenti olan Odense’de kurulacağını ve bu alanın 56 bin 500 metrekare olacağını sözlerine ekledi.

Müdür Niall McEntegart, Danimarka Odense’de kurulacak olan merkezle ilgili olarak içlerinde en gelişmiş ve enerji bakımından da oldukça tasarruflu bir veri merkezleri olacağını ifade etti.

Facebook’un 3. Merkezini açacağı alanı Odense Belediyesi,10 milyon dolara sattı. Yer alındı fakat inşşat için ne zaman start verileceği ya da Facebook’un ne zaman bitip açılacağı hakkında hiçbir açıklama bulunmuyor.

Facebook, Amerika Birleşik Devleri dışında olan ilk veri merkezini İsveç‘in Lulea kasabasında 2013 yılında açmıştı. 2016 yılının ilk aylarında ise şirket, Avrupa’da olacak olan ikinci veri merkezini İrlanda’da inşa ettiğini söylemişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here