Ana sayfa Sosyal Medya “DİKKAT” Facebook telefonların şarjını çabuk bitiriyor

“DİKKAT” Facebook telefonların şarjını çabuk bitiriyor

321
0
PAYLAŞ

16Sosyal paylaşım sitesi Facebook, milyarlarca kullanıcıya sahip bir ağ. Sürekli paylaşımların yapıldığı bu siteyi takip etmek isteyen kullanıcılar, genel olarak akıllı telefonlarından Facebook uygulamasını hep açık tutuyor. 

Akıllı telefonlarda şarj tüketimi ile ilgili yapılan araştırma sonuçlarında tüketimi en çok arttıran uygulamanın Facebook ve Facebook Messenger olduğu tespit edildi. Ortaya çıkan sonucun Facebook tarafından gayet normal karşılandığı da öğrenildi.

Facebook gerekli Çalışmaları Başlattı

facebook-telefonlarin-sarjini-daha-cabuk-bitiriyor1Araştırma sonuçlarında Facebook’un çok fazla şarj yediğinin tespit edilmesi üzerine durumu kabul ettiğini açıklayan Facebook, bu durumun düzelmesi için gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Facebook’un şarj tüketimini azaltmak için uygulama üzerinde yeni düzenlemeler yapmaya başladığı öğrenilirken, şu anda test aşamasında olan düzenleme sayesinde şarj tüketiminin %20’ye düşürüldüğü ifade edildi.

Facebook‘un şu an test aşamasında olan yeni düzenlemesinin kullanımına başlanması ile birlikte, sadece şarjın %20’lik kısmının gideceği açıklandı. sosyal ağın bu kadar fazla şarj yemesine gerekçe olarak ise boyutunun fazla olması, görsellerin çok kullanılması ve veri tüketimi gösterildi. Başla bir araştırmada ise Facebook ve Facebook Messenger’ın telefondan kaldırılması sonucunda telefonun %15 oranında daha hızlandığı tespit edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here