Ana sayfa Sosyal Medya Facebook ve Instagram tek bir yerde birleşmeye hazırlanıyor

Facebook ve Instagram tek bir yerde birleşmeye hazırlanıyor

254
0
PAYLAŞ

Facebook son yılların en büyük sosyal ağı olarak kendisine garanti bir yer sağladı. Bunda en büyük pay ise satın aldığı ve çok tutulan uygulamalar oldu. Facebook, en büyük çıkışını ise Instagram’ı satın almasıyla birlikte yaşadı. 

2012 yılında Instagram‘ı satın alan Facebook, bu uygulamayı kısmen kendisine bağlasa da bağımsız bir uygulama olarak kullanılmasına izin verdi. İki uygulama sadece Facebook üzerinden fotoğraf paylaşımı konusunda birlikte iş yaptı.

Facebook, Messenger ve Instagram’ı Kendisine Bağlayacak

facebook-ve-instagram-tek-bir-yerde-birlesmeye-hazirlaniyorSosyal medya devinden yeni gelen haberde ise uygulamanın artık daha sıkı şekilde bağlanacağı öğrenildi. Buna göre Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram‘ın tek bir yerden kontrol edilmesini sağlayacak bir alan hazırlayacak.

Facebook’un bu adımla birlikte sosyal ağlarını çok daha kullanışlı hale getirmeyi planladığı belirtildi. Bundan sonra Facebook, Instagram ve Messenger üzerinden gelen iletilere tek bir yerden cevap vermek ve cevap almak mümkün olacak.

Yeni özelliğin kısa bir süre içerisinde kademeli şekilde tüm kullanıcılara iletileceği ve “yeni gelen kutusu” olarak adlandırılan özelliğin çok kullanışlı olacağı ifade edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here