Ana sayfa Sosyal Medya Facebook’taki Yarın Teslim Tarihi Mesajı Herkesi Tedirgin Etti

Facebook’taki Yarın Teslim Tarihi Mesajı Herkesi Tedirgin Etti

386
0
PAYLAŞ

Milyonların üye olduğu dev sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook‘ta hesabı olanlar birkaç gündür kendilerinden habersiz olarak paylaşılacak mesajların olabileceği endişesi ile önlem almak için ‘Yarın teslim tarihi. Resmileşti‘ başlığı ile başlayan bir mesajı paylaşıyorlar. Peki bu mesajın doğruluk payı nedir?

Şimdiye kadar pek çok asılsız haberin çıkmasına engel olamayan Facebook, son birkaç gündür ‘Yarın teslim tarihi’ başlıklı sahte bir mesajla daha gündeme geldi. Yayılan bu asılsız habere göre eğer bu duyuru kopyalanıp duvarınızda paylaşmazsanız tüm paylaşımlarınız herkese açık hale gelecekmiş.

Yayınlanan bu metinde Facebook’ta paylaşılan tüm içeriklerin herkese açık olacağı yazıyor. Ayrıca Facebook’ta mevcut olan hesapların ele geçirilip suç unsuru teşkil eden mesajlar paylaşılması halinde tüm sorumluluğun Facebook’a ait olacağı söyleniyor.
Gerçek olmayan bu tür mesajlar ile tedirgin olan kullanıcılar da bu mesajı duvarlarında paylaşıyorlar.

Facebook‘a üye olmak için işaretlenmesi zorunlu olan kullanıcı sözleşmesini okumayanlar ara ara çıkan bu tip asılsız mesajlara da çok kolay bir şekilde inanıyorlar. Halbuki Facebook yaptığı sözleşme ile kişi izin vermediği sürece, onun adına paylaşım yapamayacağı, profili herkese açık hale getiremeyeceği ve hatta reklamlar da dahi bilgileri kullanamayacağı belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here