Ana sayfa Güncel Fitbit, Vector’u Satın Aldı

Fitbit, Vector’u Satın Aldı

330
0
PAYLAŞ

2015 yılında oldukça dikkat çeken saatlerinden birini de Vector üretmişti. Bir döneme damga vuran Citizen’in eski çalışanlarınca kurulan ve merkezi Romanya olan şirketin piyasaya sürmüş olduğu akıllı saat, farklı özellikleri ile ilgi uyandırmayı da başarmıştı.

Vector pil ömrü 30 günlük olan, Pebble’la benzeyen arayüzü ve klasik saat tasarımı ile ‘daha az teknolojik’ görünen akıllı saat modelleri isteyenleri yakalamıştı. Vector, artık bundan böyle yoluna giyilebilir ürün pazarının önemli şirketlerinden birisi ile devam edecek. Kısa bir zaman önce Pebble’ı almış olan Fitbit Pebble ile alışverişlerine hala devam ediyor.

İki tarafın arasında olan anlaşmayı Vector duyurdu. Yaptığı açıklama ile Vector çalışanlarının bundan böyle Fitbit çatısı altında çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Böylece sürecin tamamlanması ile beraber Vector markası da tarihe karışmış olacak.

Fitbit Vector’un donanım ve yazılım konusunda olan uzmanlığını kendi servisine dahil edecek. Böylece Vector markalı olan akıllı saatler yine çalışmaya devam edecek fakat şirket tarafından yeni bir yazılım güncellemesi ya da yeni bir ürün gelmeyecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here