Ana sayfa İnternet Windows 10 Creators Update’tin Yeni Detayları !

Windows 10 Creators Update’tin Yeni Detayları !

468
0
PAYLAŞ

Microsoft yapacağı büyük Creators Update güncellemesinde olacak yenilikler ve değişiklikler hakkında detaylı olarak bilgi vermeyi sürdürüyor.

Bilindiği gibi Windows 10 Creators Update önemli bir güncelleme olacak. Son günlerde ortaya çıkan Insider Preview yapı 15002’de güncellemenin oldukça önemli olduğunu bize anlatıyor.

Windows Insider programının başında olan Dona Sarkar, yeni paylaşmış olduğu bir blog gönderisi içinde Creators Update’te yapılan tüm değişikliklerin ve gelecek yeniliklerin listesini paylaştı. Oldukça uzun olan listeden işte birkaçı;

Edge
Listedeki bu maddeye göre Microsoft’un web tarayıcısı olan Edge, web ödemelerini destek olmaya başlayacak. Bu şimdilik test aşamasında başlayacak, yani henüz çalışmayacak ama önizleme sürümü ile nasıl çalıştığını öğrenme imkanımız olabilecek.

Cortana
Windows 10 Store‘a eklenmiş olan yeni ‘Better with Cortana’ bölümünde ise, sesle kontrol edilebilen uygulamalar öne çıkaracak. Ayrıca Cortana, hatırlatmasını istediğiniz şeyleri size ister haftalık isterseniz aylık olarak hatırlatacak.

Başlat Menüsü
Derli toplu bir Başlat menüsüne sahip olunacak. Eklenen klasörler, ve uygulamaları aynı telefondaki gibi organize etmenizi sağlayacak.
Ayrıca geliştirilmiş olan paylaşım aracı, kullandığınız uygulamalara özel olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here