Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Videolarına Reklam Alacak

Facebook Videolarına Reklam Alacak

362
0
PAYLAŞ

Sosyal paylaşım sitelerinin dev ismi Facebook, bugünlerde videoların içine reklam ekleme uygulamasını test ediyor. Kullanıcıların en merak ettiği konu ise Facebook’un bu reklamlar videolarına nasıl yerleştirilecek?

Facebook’un almış olduğu reklamları yayınlama konusunda bir değişikliğe gideceği uzun bir süredir gündemdeydi. Şimdilerde ise bu konu netleşmeye başladı ve Facebook’un reklamlarını artık ne şekilde kullanacağı da ortaya çıktı. Bilindiği gibi YouTube‘da seyredilen videoların bazı bölümlerinde reklamlar çıkıyordu. Bu uygulamanın aynısının da Facebook tarafından düzenleneceği söyleniyor.

Gelen bilgilere göre Facebook‘ta video seyrederken 20 saniye kadar sonra videonun içinde çıkacak olan reklamlardan elde edilecek olan gelir, yayıncı kuruluşlar ile aralarında paylaşılacak. Fakat bu gelirlerin %55‘i yayıncılara aralarında pay etmeleri için verilirken, %45‘i ise Facebook’ta kalacak. Facebook yaptığı bu hamle ile bir ilki yaşatacak ve böylece video üzerinden ilk defa yayıncıların gelir elde etmesi sağlanacak. Yalnız video içine reklam koyulması için videoların en az 90 saniye olması gerekiyor. 90 saniyeden az gösterimi olan videolara reklam koyulmayacak.

Facebook bu hamlesi ile YouTube’daki yayıncıları da kendi platformuna çekmek istiyor. İlerleyen günlerde başarılı olup olmadığını hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here