Ana sayfa İnternet Yahoo’nun Yeni Adı Ne Olacak

Yahoo’nun Yeni Adı Ne Olacak

347
0
PAYLAŞ

Yahoo’nun satışı gerçekleşti. Şimdi ise Yahoo’nun yeni isminin ne olacağı merak ediliyor. Ayrıca yeni isim dışında 4 yıldır Yahoo’nun CEO’luğunu yapan Marissa Mayer’in de işinin başında olup olmayacağı konuşuluyor.

2012 senesinde Yahoo’nun eski CEO’su olan Scott Thompson’ın sahte bir diploma göstermesi ve bunun ortaya çıkmasından sonra istifa etmiş ve bu istifanın ardından Google’ın Local, Maps ve Location hizmetleri sorumlusu Marissa Mayer, Yahoo‘ya beşinci kadın CEO olarak atanmıştı.

Fakat 4 yıldır Yahoo’nun CEO’luğunu yapan Marissa Mayer, kötü bir durumda iken başına geçtiği Yahoo’yu kurtarmayı başaramadı. Mayer’in başkanlığını yaptığı şirket belirli bir yükselme sağladı fakat onu ayakta tutmaya yetmedi. Bu zaman zarfında pek çok büyük şirket tarafından alınmak istenen Yahoo, sonunda 4.8 milyar dolar gibi bir fiyata Amerika Birleşik Devletleri’nin en güçlü operatörlerinden olan Verizon’a satılmış oldu.

Yahoo’nun satılmamış olan geri kalan hissesi ise ‘Altaba’ olarak yeniden adlandırılacağı öğrenildi.

Ayrıca şirketteki beş üyenin haricinde, Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer’in de içlerinde olduğu tüm Yahoo çalışanlarının istifa edeceği belirtiliyor. Fakat bu konuda hiçbir resmi açıklama yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here