Ana sayfa İnternet Google+, 24 Şubat’ta Kapanıyor

Google+, 24 Şubat’ta Kapanıyor

391
0
PAYLAŞ

Google+‘ın mevcut klasik görüntüsü 24 Ocak tarihinde tamamen kapanıyor, fakat Google’ın Google+’ı bırakmayacağı öğrenildi.

Google+ sessiz sedasız hayatını sürdürüyor ve ortadan yok olmak gibi bir niyetininde olmadığı görülüyor. Google, bir açıklama yaparak Google+’a birkaç hafta içinde bazı yeni özellikler ilave edeceğini ve eski klasik Google+ görünümünün de kapatılacağını söyledi.

Google+’ın alıştığımız klasik görünümü, 24 Ocak tarihinde kapatılacak ve daha sonra herkes, yeni Google+’ın görünümüne geçmiş olacak. Google+’a getirilecek yeni özelliklerden ilkinde ise düşük kaliteli olan yorumların otomatik olarak gizlenmesi olarak karşımıza çıkacak. Bu sayede spam gönderiler, saklanabilecek. Fakat eğer kullanıcılar isterlerse Ayarlar bölümünden ‘Tüm yorumları göster’ seçeneğini aktif hale getirerek tüm yorumları görebilecek.

Gelecek yeni özelliklerden fotoğraflarla ilgili olanlar da ise, beyaz boşluklar ortadan kalkacak ve fotoğraflara bakılırken cihaz ekranı daha iyi kullanılacak. Ayrıca Web’e eklenmiş olan yakınlaştırma seçeneği ile fotoğrafları daha da detaylı görülmesini sağlıyor.

Google+’ın eski görünümü kapatılırken, yeni görünüm üzerinde de çalışmalar sürüyor. Yeni özellikleri ile Google+’ın daha faydalı olacağı ve daha kullanışlı işlevlerin sunulacağı belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here