Ana sayfa Güncel Güç Kalkanı Artık Gerçek Oluyor

Güç Kalkanı Artık Gerçek Oluyor

346
0
PAYLAŞ

Teknolojide olmaz denilen şeyler olmaya başladı. BAE Savuma Teknolojileri tarafından geliştirilmiş olan güç kalkanı, lazer silahlarına karşı koruma kalkanı oluşturup olabilecek tüm saldırıları etkisiz hale getirecek.

BAE Savuma Teknolojileri yeni bir buluş ile geliştirdiği güç kalkanını lazer silahları karşısında koruma kalkanı oluşturarak olacak tüm saldırıların önünü kesiyor.

Şimdiye kadar sinemalarda izlediğimiz bilim kurgu filmlerinde olan ama gerçekte olmaz dediğimiz hayali şeylerin hepsi tek tek gerçekleşmeye başladı. Günümüzde birbirinden üstün teknolojiler her gün yeni yeni buluşları ile günlük hayatımızın bir parçası haline geliyor. Şimdiler de ise yeni nesil lazerli kalkanlar günlük hayatımızın içinde olmasa da savunma teknolojilerinin oldukça önemli bir parçası olacağa benziyor.

BAE Savunma Sistemlerin geliştirmiş olduğu Lazerle Geliştirilmiş Atmosferik Lens teknolojisi ile ışık hızında bir kalkan alanı oluşturuyor. Ayrıca karşıdan gelen saldırıyı da duruma göre engelliyor veya geri yansıtıyor. Bu insanların inanması güç olan teknolojinin gerçek hayatta faaliyete geçecek olması bunda sonra filmlerde gördüğümüz uzay savaşlarını da yaşanmasının mümkün olacağını gösteriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here