Ana sayfa İnternet Google arama sonuçlarından haber sekmesini kaldırıyor

Google arama sonuçlarından haber sekmesini kaldırıyor

361
0
PAYLAŞ

Google’ın masaüstü sürümünü kullananlar çok iyi bilir, arama sayfası üzerinde kolaylık sağlayan birçok sekme bulunur. Görsellere ya da videolara kısa yoldan ulaşma şansı sağlayan bu sekmeler arasında bir de haberler sekmesi yer alır. 

Google‘ın haberler sekmesi oldukça fazla kişi tarafından kullanılıyor olsa da arama motoru bu sekme için önemli bir karar verdi. Google, haberler sekmesini kapatma kararı aldıklarını açıkladı.

Yalan Haberlerden Dolayı Kapanıyor

google-arama-sonuclarindan-haber-sekmesini-kaldiriyor1Google tarafından yapılan açıklamada arama motoru üzerinden hizmet veren haberler sekmesinin kapatılmasına karar verdikleri belirtildi. Haberler sekmesinde son dönemlerde yer alan yalan haberlerin artış gösterdiğini belirten Google, kullanıcılarına daha güvenilir kaynaklar sunmak için bu sekmenin kaldırılmasının daha doğru olacağını söyledi.

Google’ın haber sekmesi, özellikle haber siteleri tarafından çok fazla kullanılıyor. Ancak burada yayınlanan bir yalan haber, birçok sitenin de bilmeden bu yanlışa ortak olmasına neden oluyor.

Bu durumun önüne geçmek ve güvenilirliğini kaybetmemek için harekete geçen Google, haberler sekmesini kapatarak haberlere sadece hazırlanacak olan önemli haber sekmesinden erişimi sağlayacak.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here