Ana sayfa Güncel Google, Site Sahiplerini Üzdü

Google, Site Sahiplerini Üzdü

259
0
PAYLAŞ

Teknoloji devi Google, arama seçeneklerine getirmeyi planladığı önemli bir özellik ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu yeni özellik ile Google arama sonuçlarını bundan sonra kategorileştirerek mini portallar halinde kullanıcıya sunacak. Bu sayede kullanıcıların arama alışkanlıklarını tamamen değişecek ve Google arama motorunun vermiş olduğu hizmetin kalitesini artarken web site sahipleri bu özellik karşısında üzülecek.

Bir süredir Google, kullanıcılara aramış oldukları web sitesine tıklamadan bilgileri sunacağı konusunda açıklamaları vardı. Böylece Google arama motorunu kullanan kişiler o site ile ilgili bilgileri siteye girmeden görüntüleyebileceklerdi. Fakat bu özellik web site sahiplerini üzdü. Çünkü bu özellik nedeni ile kullanıcı bilgileri arama motorundan görüp siteye giriş yapmak zorunda kalmayacak.

Bu sitelerin içinde ise en fazla etkilenen yemek tarifi veren siteler. Bu site sahipleri sitelerine giriş yapılmadığı için Google’dan oldukça fazla şikayet ediyorlar. Site ziyaretçi sayıların artması için Google’a ekleyen site sahipleri Google’ın bu yeni özelliği yüzünden ziyaretçi sayılarında düşüş yaşadılar. Çünkü kullanıcılar siteye girip istedikleri bilgileri edinmek yerine arama motoru ile siteye girmeden bilgileri elde ediyorlar. Bu durum ise site sahiplerini oldukça tedirgin ediyor. Çünkü siteye ziyaretçinin gelmemesi onların elde edecekleri kazancı doğrudan etkiliyor.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here