Ana sayfa İnternet Google Translate artık dil bilgisine uygun çeviri yapacak

Google Translate artık dil bilgisine uygun çeviri yapacak

276
0
PAYLAŞ

Google’ın kullanıcılarına sunduğu en beğenilen uygulamalardan biri de Google Translate oldu. diller arasında ister kelime, ister cümle ister metin çevirilerinizi saniyeler içerisinde gerçekleştirebileceğiniz Google Translate ile ilgili oldukça dikkat çekici bir düzenleme yapıldı. 

Google Translate hakkındaki düzenleme ile ilgili bilgi Londra’da gerçekleştirilen Google Story etkinliğinde verildi. Açıklamayı yapan Google CEO’su Sundar Pichai, Translate ile yapılan çevirilerde bu güne kadar tam anlamlı sonuçlar ortaya çıkmamasına değinirken, kullanıcıların doğru sonuçlar almamaları sonucunda gelen şikayetleri değerlendirdiklerini ifade etti.

Translate Artık 9 Dilde Tam Çeviri Yapacak

google-translate-artik-dil-bilgisine-uygun-ceviri-yapacak1Kullanıcıların şikayetlerini dikkate aldıklarını belirten Pichai, Neural Makine Çeviricisi sayesinde artık çok daha doğru sonuçlu çevirilerin gerçekleştirileceğinin altını çizdi.

9 dilin dil bilgisi kurallarının bulunduğu bu çevirici sayesinde bundan sonra İngilizce, Türkçe, Fransızca, Almanca, Portekizce, İspanyolca, Çince, Japonca ve Korece çeviriler tam olarak doğru sonuçları verebilecek.

Pichai yaptığı açıklamada seçilen dillerin dünya genelinde en çok kullanılan diller olduğunu belirtirken, artık Google Translate ile bu dillerde yapılacak çevirilerin güvenle kullanabileceğini de sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here