Ana sayfa Güncel Google’ın Güncellemesi Soykırım Karşıtı Siteyi Alt Edemedi

Google’ın Güncellemesi Soykırım Karşıtı Siteyi Alt Edemedi

290
0
PAYLAŞ

Google yapmış olduğu son güncelleme ile aramalar sonucu ilk sıralarda yer alan Yahudi soykırımını inkar eden siteyi arama sonuçları içinden çıkardı. Fakat yaklaşık olarak 1 hafta kadar sonra çıkarılan site yine arama sonuçlarında ilk sıraya oturdu.

Dev arama motoru Google, yeni yıla girmeden günler önce yapmış olduğu algoritma güncellemelerine yeni bir tane daha ekledi.

Yapılan bu güncelleme ile önceden ‘Yahudi Soykırımı oldu mu?’ araması sonucunda kullanıcıların karşılarına çıkan ‘Stormfront’ adlı Amerikan neo-Nazi grubunun makalesi arama sonuçlarından çıkarıldı.

Huffington Post‘a Google adına bir açıklamada bulunan bir yetkili, hem kaliteli hem de daha güvenilir içerikler amacı ile yeni algoritma değişikliklerine gidilmiş olduğunu belirtti.

Açıklama yapan yetkili, gelecek günlerde de bu tip zorluklara karşı güncellemelerin yapılacağını da belirtti. Yapılan bu güncelleme sonrasında Yahudi Soykırımı karşıtı olan site Google’daki ilk sırada olan yerini kaybetti.

Fakat bugünlerde yine aynı arama yapıldığında güncelleme öncesi olduğu gibi site yeniden ilk sırada yerini almış görülüyor.

Yetkili ağızdan bu konu ile ilgili olarak henüz bir açıklama gelmedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here