Ana sayfa Güncel Microsoft’un Kayıp Eşyaları Bulma Projesi

Microsoft’un Kayıp Eşyaları Bulma Projesi

367
0
PAYLAŞ

Son günlerde teknoloji devi Microsoft tarafından geliştirilen ve hayatın her alanında insanların işine yarayacak bir proje bulunuyor. Eğer bu proje başarılı bir şekilde hayata geçerse Microsoft sayesinde artık eşyaları kaybetme derdi son bulacak.

Microsoft Object Tracking yani Nesne İzleme teknolojisi ile nesnelerin yerlerini takip etme imkanı sunacak. Microsoft’un çizimlerinde görüleceği gibi bir başlık sayesinde kaybettiğimiz eşyaların bulunmasını sağlayacak bir sistemin kurulması planlanıyor.

Microsoft Object Tracking projesinin çalışma mantığını bir örnek ile açıklayacak olursak; örneğin evinizde su bitti ve su alınması gerekiyor. Fakat evde yaşayan diğer insanlar bunu size haber vermedi. Sistem bu noktada devreye giriyor ve su almanız için sizi uyarıyor.

Microsoft tarafından ortaya konulan bu ilginç proje şimdilik bir konsept olarak duruyor.  Microsoft tarafından patenti alınan bu proje bizlere teknolojinin insan hayatında neler yapabileceğini bir kez daha göstermiş oldu.

Oldukça heyecan verici olan bu proje üzerinde çalışmalar ve çizimlerin devam ettiği edinilen diğer bilgiler arasında yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here