Ana sayfa İnternet Herşeye Rağmen Windows XP Kullanıcıları Artıyor

Herşeye Rağmen Windows XP Kullanıcıları Artıyor

354
0
PAYLAŞ

15 yıllık bir işletim sistemi olan Windows XP son zamanlarda kullanım oranında artış gözlenerek yükselişe geçti.

NetMarketShare adlı bir araştırma şirketi hazırlamış olduğu 2016 Aralık verilerinde, dünya çapında kullanılmakta olan işletim sistemlerinin bütün oranları ile kullanıcıların sayıları yer alıyor. Yeni açıklanan bu rapora göre, geçtiğimiz ay içinde bütün işletim sistemlerinin bulunduğu pazarda % 9’luk kısma sahip olan Windows XP eski bir işletim sistemi olduğu halde düşüşe geçmek yerine yükseldiği görüldü.

Windows XP 15 yıl önce piyasaya çıktı ve ondan sonra birçok yeni işletim sistemi piyasaya çıktı. Fakat tüm bunlara rağmen Windows XP uzun yıllardır dünyanın en fazla tercih edilen işletim sistemleri arasında 3. Sırayı korumaya devam ediyor.

Windows XP, 2014 Nisan’dan beri güncelleme desteği almıyor. Bu demek oluyor ki Microsoft, işletim sisteminde oluşabilen hataları veya güvenlik ile ilgili olan açıkları düzeltmek amacı ile ilgili herhangi bir girişimde de bulunmuyor. Durum böyle olunca XP kullanıcıları için büyük güvenlik tehditleri ortaya çıkıyor.

Yine de tüm bu olumsuzluklara karşın, Windows XP’nin kullanıcısı Temmuz ayından beri artış göstermeye devam etti. En son Aralıkta açıklanan verilere göre Windows XP kullanım oranı % 9.07 oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here