Ana sayfa Güncel MacBook Pro sorun çıkarmaya başladı

MacBook Pro sorun çıkarmaya başladı

282
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz ay piyasaya çıkartılan MacBook Pro, ilk günden itibaren büyük ses getirmeyi başladı. Apple’ın yeni gözdesi olan MacBook Pro hakkında kullanıcılardan şikayetlerin de gelmeye başladığı öğrenildi. 

Apple, yeni nesil dizüstü bilgisayarını Hello Again isimli etkinlikte sergiledi. MacBook Pro modelinde en dikkat çekici parçalardan biri olan Trackpad ise bazı sorunlara neden olmaya başladı.

Kullanıcılardan Şikayetler Geliyor

macbook-pro-sorun-cikarmaya-basladi1Daha önce de birçok Apple marka dizüstü bilgisayarda kullanılan Trackpad, yeni nesil MacBook’da çok daha büyük boyutlarda karşımıza çıktı. Boyutların büyümesindeki amacın kullanıcılara daha fazla deneyim sağlamak olduğu öğrenildi.

Ancak MacBook Pro’da kullanılan Trackpad‘in bazı kullanıcılara problem çıkarmaya başladığı ortaya çıktı. Daha önceki modellerde kullanılan 3 parmakla pencere sürükleme özelliği MacBook Pro‘da da kullanıldı.

Pencerenin dokunarak taşınabilme özelliğinin MacBook Pro’da kullanımında bazı sorunların ortaya çıktığı öğrenildi. Gelen bilgilere göre üç parmakla pencere sürükleme özelliğinin MacBook Pro’da farklı şekilde algılandığı ve çoğu zaman da herhangi bir tepki vermediği belirtildi.

kullanıcılardan gelen bilgiye göre Trackpad’in sadece orta kısmı sorunsuz çalışıyor. Kenarları ise algılama sağlamıyor. Apple‘ın bu soruna nasıl bir çözüm bulacağı ise merak konusu oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here