Ana sayfa Güncel Microsoft Çalışanları Şirkete Dava Açtı

Microsoft Çalışanları Şirkete Dava Açtı

335
0
PAYLAŞ

Microsoft bünyesinde çalışan iki kişinin yazılım devine dava açtığı öğrenildi. Davaya gerekçe olarak ise yaptıkları iş nedeniyle sağlık sorunları yaşadıklarını iddia ettikleri belirtildi. Çalışanların Microsoft ile ilgili açıklamaları ise duyanları şaşkına çevirdi.

Microsoft’ta çalışan iki kişi, ünlü yazılım devinin kendilerine cinayet, çocuk pornosu ve bna benzer korkunç görüntüleri izlemek zorunda bıraktığını ve bu nedenle travma sonrası stres bozukluğu yaşamaya başladıklarını açıkladı.

Travma Yaşadıkları Gerekçesiyle Dava Açtılar

Gelen bilgilerde çalışanların isimlerinin Greg Blauert ve Henry Soto olduğu öğrenildi. Adı verilen kişilerin online güvenlik ekibine dahil olduğu belirtilirken, bu ekipte çalışanların görevlerinin internette yayınlanan içerikleri incelemek ve polise bildirilecek gibi olanları belirlemek olduğu ifade edildi.

Çalıştıkları işi oldukça rahatsız buldukları ve bu konuda firma tarafından zorlandıklarını belirten çalışanların psikolojik olarak travma yaşamaya başladığını söylediği ifade edildi. çalışanlar, yaşadıkları psikolojik sorunlara rağmen kendilerine herhangi bir destek de verilmediğinin altını çizdi.

Microsoft’un bu bölümde çalışan elemanlarına destek sunmak yerine onları video oyunlara yönelttiği belirtildi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here