Ana sayfa Güncel Microsoft’un Dünya Çapındaki Yarışmasına Başvurular Başladı

Microsoft’un Dünya Çapındaki Yarışmasına Başvurular Başladı

324
0
PAYLAŞ

Microsoft Imagine Cup 2017’nin dünya çapında tüm öğrencilerin katılabileceği en büyük teknoloji yarışması için başvurular başladı.

Yarışmada kazanan öğrencilere verilecek en büyük ödülün 100 bin doların olduğu, öğrencilerin takımlar kurarak teknoloji konusunda projeler geliştirerek ve fikirlerini de tüm dünyaya tanıtma fırsatlarının bulunduğu yarışmanın son başvuru tarihi ise 24 Mart 2017 olarak ilan edildi.

Teknoloji Yarışmaları 2003 Yılından Beri Yapılıyor

Microsoft Imagine Cup 2017 teknoloji yarışmaları 2003 yılından beri düzenlenmekte ve tüm dünyada öğrenciler projeleri ile katılabilmektedirler. 24 Mart’ta başvuruların sona ereceği yarışmada bu yıl verilecek olan nakit ödül miktarı 50 bin dolardan 100 bin dolara yükseltilmiş. Bunun dışında önemli değişikliklerde yapılan yarışmada daha önceleri olan yarışma kategoriler kaldırıldı. Bu sene öğrenciler istedikleri alanda fikir ve proje geliştirme şansı yakalayacaklar. Imagine Cup 2017’de olan jüri, projelerde kullanılan teknolojiye, projeyede ki uygulamalara, ticari pazarda servis ya da oyunların yer bulma konusunda ne kadar şansları olacağına da bakacaklar.

Imagine Cup öğrencilere bu teknolojiler ile kendilerini geliştirmeleri açısından müthiş bir fırsat sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here