Ana sayfa Mobil Qualcomm, Snapdragon 835 işlemcisini tanıttı

Qualcomm, Snapdragon 835 işlemcisini tanıttı

258
0
PAYLAŞ

İşlemci dendiği zaman ilk akla gelen marka olan Qualcomm, yeni nesil Snapdragon işlemcisi olan Snapdragon 835’i kullanıcılarına tanıttı. Yakın bir zamanda üretime başlayacak olan yeni nesil işlemci, 10 nanometre FinFET teknolojisi ile üretilecek. 

Yeni nesil işlemci, eşdeğerlerinden çok daha fazla yer sağlama ve yüksek performans özelliğine sahip. En yakın rakibi olan Snapdragon 821‘den %30 daha fazla depolama alanı sunan Snapdragon 835, performans açısından ise %27’lik bir artık sergilemiş görünüyor.

Snapdragon 835 Yakında Üretime Başlayacak

qualcomm-snapdragon-835-islemcisini-tanittiQualcomm‘un bu yeni gözdesinde pil ömrünün de daha uzun olması sağlanmış. Pil tasarrufu %40 daha fazla artırılan yeni nesil işlemci, 2017 yılında piyasaya sunulacak. Samsung‘un bu yeni nesil işlemciyi ilk olarak Galaxy S8 ile kullanacağı belirtiliyor.

Yeni nesil işlemci ile birlikte piyasaya sürülecek diğer bir ürünün ise Quick Charge 4 olacağı açıklandı. Bu yeni ürünle birlikte hızlı şarj teknolojisini de kullanmaya başlayacağız. Yapılan açıklamaya göre Snapdragon 835 işlemi ve Quick Charge özelliğinin birleşmesi ile 5 dakikalık şarj sonucunda telefonlar 5 saat kullanılabilecek. Yeni özelliklerin önümüzdeki yıl kullanılmaya başlayacağı belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here