Ana sayfa İnternet İnternet kullanımı daha çok mobilden gerçekleşecek

İnternet kullanımı daha çok mobilden gerçekleşecek

746
0
PAYLAŞ

İnternet günümüzün en çok kullanılan teknolojisi. Bu teknoloji bir de akıllı telefon teknolojisi ile birleşince söylenecek pek fazla söz kalmıyor. İnternet kullanımında en çok tercih edilen cihazlarla ilgili yapılan araştırma sonuçları da bu iki teknolojinin ne kadar beğenildiğini ortaya koymuş oldu. 

Geçtiğimiz günlerde internet kullanımı ile ilgili bir araştırma yapıldı. Araştırma kapsamında internet kullanıcılarına en çok hangi cihazdan internete bağlandıkları soruldu.

Kullanıcıların %75’i Akıllı telefon Dedi

internet-kullanimi-daha-cok-mobilden-gerceklesecekYapılan araştırma sonucunda internet kullanılan cihazlar sorulan kullanıcıların %75’lik bir kısmı internete girmek için akıllı telefonları tercih ettiklerini belirtti. Bu durum önümüzdeki yıllarda internet için akıllı telefonların büyük bir öneme sahip olacağını da kanıtlar nitelikte oldu.

Mobil üzerinden kullanılan internetin bu kadar tercih edilmesinin nedeni olarak çok daha pratik olması ve her yerde kolaylıkla kullanılması gösterildi. İnternet üzerinden kullanılan sitelerin ve uygulamaların da mobil kullanımlara özel tasarımlar hazırlamasının da bu tercihe neden olduğunun altı çizildi.

bu yıl tespit edilen %75’lik mobilden internet kullanımının önümüzdeki yıl daha da artacağı belirtilirken, bu durumun bazı cihazlar için sona yaklaşma anlamına geldiği de ifade edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here