Ana sayfa Güncel Tablet bilgisayarların piyasadan kalkacağı iddia edildi

Tablet bilgisayarların piyasadan kalkacağı iddia edildi

248
0
PAYLAŞ

Tablet bilgisayarlar, akıllı telefonlardan büyük dizüstü bilgisayarlardan küçük olmaları ve kolay kullanımları ile ilk çıktığı günden itibaren büyük ilgi gördü. Ancak zamanla tabletlere olan ilginin azalmaya başladığı fark edildi. 

Özellikle internet kullanımı konusunda büyük ilgi gören tablet bilgisayarlar üzerinde yapılan araştırmada, son dönemlerde kullanım oranlarının oldukça düştüğü belirlendi.

Tablet Bilgisayarlar Artık Tercih Edilmiyor

tablet-bilgisayarlarin-piyasadan-kalkacagi-iddia-edildi Tablet bilgisayarlar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, eski ilginin olmadığı ve bu durumun satışlara yansıdığı tespit edildi. Tabletlerin bu kadar düşüşe geçmesinin nedeni olarak sadece iş dünyasında pratik işlerin halledilebilmesi ve kolay taşınır olması nedeniyle tercih edildiği ancak internet kullanımında dizüstü bilgisayarların daha kullanışlı olduğu açıklandı.

İnternet kullanımında tercih edilmeyen tablet bilgisayarlar iş hayatındaki kullanım oranıyla sabit kalınca düşüş de kaçınılmaz bir hale geldi. Birçok teknoloji devi son dönemde yeni tablet modelleri ile piyasayı canlandırmaya çalışsa da bu işin hiç de kolay olmayacağı belirtiliyor.

Son olarak Apple‘ın yeni bir tablet ürettiği ve piyasaya çıkarmaya hazırlandığı öğrenilirken, bu yeni tablet bilgisayarın ne kadar etkili olacağı ise merak konusu oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here