Ana sayfa Güncel Windows 10’un Görünümü Değişiyor

Windows 10’un Görünümü Değişiyor

336
0
PAYLAŞ

Windows 10’un görünümünde Project Neon’un yapacağı yenilikler hakkında yavaş yavaş bilgiler gelmeye başladı.

Microsoft bu sene de bir güncelleme yayınlamayı planlıyor. Project Neon’un yeni güncellemesi ile Windows 10‘un arayüzünde oldukça farklı değişiklikler yapacak. Yapacağı bu değişiklikler içinde arayüze bazı animasyonlar ekleyeceği gelen bilgiler arasında. Project Neon olarak adlandırılan bu güncelleme, işletim sistemi üzerinde büyük değişikliklere neden olmayacak ama Windows 10’daki bazı özellikler üzerinde ince ayar yapılıp geliştirilebilecek.

Yeni arayüze gören MS Power User’ın söylediğine göre yenilenmiş olan arayüzün şu anki hali, Windows 7’deki Aero Glass saydamlık efektlerini kısmen de olsa geri getiriyor. Yapılan değişiklikler basit olarak nitelendirilse de eklenen animasyonların basit olup olmadığı güncellemenin çıkmasından sonra netleşecek.

Anlatılan değişikliklere göre Windows 10’un görünümü yenilendiğinde daha güzel olması bekleniyor.

Eklenen animasyonlara verilen bir örnek de Groove uygulaması üzerinde yapılmış. Bu uygulamaya göre sayfa aşağı kaydıkça sanatçı resmi küçülüyor. Ayrıca fare uygulamanın menü öğeleri üzerinde gezdirildiğinde, zeminin de değişiklikler oluyor. Bunun yanı sıra yenilenen arayüzün tutarlılık bakımından da aşama kaydettiği belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here