Ana sayfa Mobil Dokunmatik Ekranda Artık Dokularda Hissedilecek

Dokunmatik Ekranda Artık Dokularda Hissedilecek

291
0
PAYLAŞ

Dokunmatik ekranlarda teknoloji sonunda bunu da yaptı. Tanvas’ın haptic geribildirim sistemleri ile bundan sonra dokunmatik ekranda dokularda hissedilebilecek.

Dokunmatik ekran teknolojisinde son noktaya gelindi. Bundan sonra elektronik cihazlar ile etkileşim yollarımız yepyeni boyutlara taşınacak. Şimdiye kadar dokunmatik ekranlar her geçen zaman daha da hassaslaşırken, geriye sadece dokunma duyusunun kullanmak kaldı.

Şimdiye kadar yapılan çalışmalar sonucunda Tanvas firması CES 2017 fuarında tanıtımını yaptığı haptic geribildirim özellikli olan yeni paneli sayesinde bu sorunu da ortadan kaldırmış oluyor.

Tanvas’ın yeni geliştirdiği dokunmatik ekran ile ekranda yer alacak olan dokular haptic geribildirim sayesinde gerçeğe en yakın bir şekilde hissedilebilecek.

Mesela internette bir satış sitesinden elbise almak istediğinizde kumaş hakkında bilgi almak için görsele dokunmanız yetecek. Elbise görseline dokunduğunuz zaman haptic geribildirimli ekranda kumaşı elliyormuş gibi hissedeceksiniz.

Titreşimlere dayalı olan haptic geribildirim teknolojisinin şuan prototip aşamasında olduğu biliniyor. Hemen hemen 10 yıldır bu projenin üzerinde çalışılıyor ve önümüzdeki 5 yıl içinde de mobil telefonlara ile tabletlere gelmesin beklendiği belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here