Ana sayfa Mobil Android, iOS işletim sitemini bu özelliğiyle geçmeyi başardı

Android, iOS işletim sitemini bu özelliğiyle geçmeyi başardı

297
0
PAYLAŞ

Android ve iOS işletim sistemleri akıllı telefonlarda en çok kullanılan ve sıkı rakip olan sistemler. Birbiriyle sürekli yarış halinde olan iki sistemin arasında yapılan incelemelerde oldukça ilginç bir sonuç ortaya çıktı. Android, iOS işletim sistemini bir özelliği ile oldukça geride bıraktı. 

Yapılan araştırmalarda her iki işletim sisteminin kullanıcılarına sunduğu uygulamalar ve indirilme oranları incelendi. İnceleme sonucunda elde edilen verilerin oldukça ilginç olduğu öğrenildi.

Android En Fazla Uygulama Kaldırılan İşletim Sistemi Oldu

android-ios-isletim-sitemini-bu-ozelligiyle-gecmeyi-basardiKullanıcıların sayısız uygulama arasından istediklerini indirdikleri ve kullandıkları belirtilirken, Android üzerinden indirilen uygulamaların büyük bölümünün kullanıcılar tarafından kaldırıldığı da ortaya  çıktı.

Araştırma sonucunda Android mağazasından indirilen her 10 uygulamadan 3 tanesi tekrar kaldırılıyor. İşletim sistemleri üzerinde yapılan oranlamada Android’den kaldırılan uygulama oranı %43 olarak açıklanırken, iOS sisteminde bu oran %9 olarak belirlendi.

Elde edilen verilerde Android’in uygulama kaldırma konusunda açık ara iOS’a fark attığı görülürken, bunun nedenleri hakkında da açıklama hemen geldi. Söz konusu açıklamada Android işletim sistemli cihazların depolama alanını kısıtlı sunmaları nedeniyle kullanıcıların birçok uygulamayı kaldırmak zorunda kaldığı ancak buna karşın iOS sistemli telefonlarda kullanıcılara oldukça geniş depolama alanı sunulduğunun altı çizildi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here