Ana sayfa Mobil Whatsapp uygulamasının yeni rakibi Google Allo

Whatsapp uygulamasının yeni rakibi Google Allo

271
0
PAYLAŞ

Anlık mesajlaşma uygulamaları günümüzde kısa yoldan haberleşmek için en tercih edilir uygulamalar olmayı başardı. Bu alanda en çok tercih edilen uygulama ise Whatsapp olarak biliniyor. Anlık mesajlaşmada Whatsapp’a rakip olmaya karar veren Google, Allo isimli uygulamasına birbirinden güzel yenilikler getirdi. 

Google, aanlık mesajlaşma uygulamalarında da başı çekmeye kararlı gözüküyor. Bu alanda kullanıcılarna sunduğu uygulama olan Allo üzerinde birçok yenilik yapan Google, Whatsapp‘a sıkı bir rakip olacağa benziyor.

Allo’ya Yeni Özellikler Geldi

whatsapp-uygulamasinin-yeni-rakibi-google-alloGoogle’ın yeni gözdesi olan Allo, bir süre önce kullanıcılara sunulsa da istenilen çıkışı yakalayamadı. Uygulamasındaki eksikleri tespit eden Google, birççok yeni özellik getirerek rekabeti hızlandırmaya karar verdiğini açıkladı.

Allo’ya bu kapsamda yeni emojilerin getirildiği belirtilirken, bu emojilerin kısayool olarak sunulacağı da belirtildi. Smart Smiley isimli kısayol tuşu sayesinde kolay erişim sağlanacak emojiler, yazdığınız mesaja en uygun emoji çeşitlerini de size sunacak.

Diğer uygulamalarda bulunmayan emoji önerileri özelliğiyle dikkat çekeceğini düşünen Google, sohbet etme alışkanlığına yepyeni bir boyut kazandıracak gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here