Ana sayfa İnternet Torrent sitesi What.cd kapanmaya hazırlanıyor

Torrent sitesi What.cd kapanmaya hazırlanıyor

261
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük torrent sitelerinden biri olarak bilinen What.cd uğradığı baskının ardından kapatılma kararı aldı. Müüzik torrent sitesi olarak bilinen ve milyonlarca kullanıcısı olan siteye geçtiğimiz günlerde Fransız yetkililerince bir baskın gerçekleştirilmişti. 

What.cd sitesi, ücretsiz olarak ve birçoğu yasa dışı müzikleri kullanıcılarına sunuyordu. Oldukça kaliteli müzik dosyaları bulunan ve kullanıcılarına bu dosyaları ücretsiz olarak suna site, Oink isimli aynı işi gören sitenin kapanmasının hemen ardından 2007 yılında açıldı.

What.cd Baskının Ardından Kapatıldı

torrent-sitesi-what-cd-kapanmaya-hazirlaniyor1Site her ne kadar müzik dosyası sunsa da bilgisayar yazılımları ve ekitaplar konusunda da oldukça yardımcı oluyordu. Site hakkında gelen son bilgilere göre  sitenin yapısını oluşturduğu bilinen 12 sunucu Fransa‘da siber suçlar tarafından sakıncalı bulununca baskın da gecikmedi. Gerçekleştirilen baskının ardından siteye erişimin devam ettiği ancak ana sayfada kısa bir süre sonra sitenin kapatılacağı bilgisinin yer aldığı belirtildi.

Site yetkilileri tarafından yazılan mesajda kısa bir süre sonra What.cd sitesinin tamamen kullanım dışı kalacağı ve site içeriğinde bulunan tüm kullanıcı ve verilerin tamamen silindiği belirtildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here